poniedziałek, 13 października 2014

Art od Darkness


There is nothing better than going to my favorite places in Rome after very busy day . Oh yeah !!!
This time the images background were Piazza di Spagna, Trevi Fountain and Villa Borghese located in the center of Rome, close to the famous Piazza del Popolo. That’s my favorite places in Rome, where I love to relax after a hard day. Let’s focus on my outfit : T-shirt - bought it in Zara. I fell in love with this simple form enriched with inserts made of eco leather and geometric seams. Delicate knitwear, leather – connection created on the basis of contrast is a strong trend in recent seasons, but still fashion novelty. In this year's trends, designers offer us to look to the future and propose geometric cuts fabrics and textures connection. This look fits the style of Total black, to spice up the monochromatic styling I decided to wear sandals which made way of my thoughts in the direction of ancient Rome. I used accessories such as pochette with zipper and glasses from Brylove in tones of brown and gold. An additional and quite practical function of glasses is that they have movable glass part, so that when we enter the room for even little moment, you can lift the glass visor up .


Nie ma nic przyjemniejszego niż po pracowitym dniu wybrać się w moje ulubione miejsca w Rzymie. O tak!!! Tym razem tłem do zdjęć były Piazza di Spagna, fontanna Di Trevi, oraz Villa Borghese znajdująca się w centrum Rzymu, niedaleko znanej Piazza del Popolo. To moje ulubione miejsca w Rzymie, uwielbiam tam wypoczywać po ciężkim dniu. Koncentrując się jednak na mojej stylizacji: T- shirt kupiłem go w Zarze, zakochałem się w jego prostej formie ze wstawkami z eko skóry, wzbogaconej o geometryczne przeszycia. Delikatna dzianina, skóra, takie połączenia powstałe na bazie kontrastu to wyraźny trend w ostatnich sezonach,ale wciąż modny nowatorski. W tegorocznych trendach projektanci proponują nam spojrzeć w przyszłość i proponują geometryczne kroje tkanin i połączenia faktur. Look wpisuje się w stylistykę Total black, by urozmaicić monochromatyczną stylizację zdecydowałem się na sandały, które skierowały moje myśli w kierunku starożytnego Rzymu  oraz akceroria takie jak pochette na zamek błyskawiczny i okulary od Brylove w odcieniach brązu i złota. Dodatkowa funkcją okularów, dość praktyczną jest to, że szkła przeciwsłoneczne stanowią ruchomą część, przez co jezeli wchodzimy na chwile do pomieszczenia można szkła unieśc do góry.


                           Sunglasses http://www.brylove.com/ / T-shirt Zara / Shorts Tezenis /  Sandals http://www.asos.com// Bag Zara  Image processing : Sylwia.Kopaniarz.Photography  

Facebook pages Menfashionmadness      
http://lukaszomiotek.wix.com/lukaszomiotek 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz